Login

Featured item: Mick filosofeert: van ledenpop tot poppenspeler deel 2

/root/hook/featured-item/block[@lang=$lang]/name

Mick filosofeert: van ledenpop tot poppenspeler deel 2
Als je mediteert, raken gedachten over gedachten, en gedachten over het lichaam langzaam op de achtergrond. Desondanks is er het lichaam, als ervaring. Wie of wat is dat? Lees meer »

Human Rights Watch: ‘China sluit uit India terugkerende Tibetanen op’

  • 20-02-2012

De Chinese autoriteiten hebben honderden Tibetanen opgesloten nadat ze terugkwamen uit India waar ze religieuze colleges van de Dalai Lama hadden bijgewoond. Dat meldt mensenrechtenbeweging Human Rights Watch (HRW). Volgens HRW worden de gedetineerde Tibetanen gedwongen politieke heropvoeding door China te ondergaan.

Hoeveel Tibetanen er exact zijn opgepakt is onbekend, maar volgens HRW gaat het om enkele honderden die sinds 6 februari zijn teruggekeerd naar China. De autoriteiten gaven onlangs aan zevenduizend Tibetanen toestemming naar India en Nepal te gaan om de religieuze lessen van de Dalai Lama te volgen, iets wat aanvankelijk als een positief signaal vanuit de autoriteiten richting de Tibetaanse gemeenschap werd beschouwd. “Dat is echter veranderd door de achtergrond van onrust in de oostelijke Tibetaanse regio’s en de angst dat dit zich zal verspreiden tot Lhasa”, stelt HRW.

Lees verder op www.aziatischetijger.nl

Social media