Talent in zicht
Talent in zicht
Weet jij waar je echt goed in bent? Of heb je verschillende talenten en voorkeuren maar heb je geen idee welke daarvan je wilt vervolmaken? Het talentenspel biedt uitkomst!
Talent in zicht
- Geschreven op: 22-04-2008
- Reacties: 1
- Waardering: 2,9 Sterren





In de Roos in Amsterdam, een centrum voor bewustwording en spiritualiteit, geven Nelleke Aulman en Hans Slijpen een introductielezing over het spel. Samen runnen zij het buro Talentinzicht, waar ze individuen maar ook bedrijven helpen bij het in zicht brengen van ieders talenten. Op hun website leggen zij uit: "Het talentenspel werkt met de metafoor van een innerlijk koninkrijk met twaalf talenten waar jij als koning over regeert. De talenten hebben archetypische benamingen zoals de leermeester, de leider, de vormgever, de gids enzovoort. Het spel helpt je door middel van een innerlijk onderzoek je specifieke talenten te leren kennen".Koningin zonder koninginnen outfit
Op deze inleidende avond doen we, als voorproefje op het echte werk, een korte visualisatie. Onder begeleiding van Nelleke stellen we onszelf voor als de koning of koningin die we zijn en laten we twee talenten naar ons toe komen om te luisteren naar wat zij ons brengen. De vrouw rechts van mij, die zich eerder aan me voorstelde als danig verveelde psychologe, is een koningin zonder koninginnen outfit, ze ziet er eerder uit als een boerin. Van een lakei, strak in het pak, krijgt zij een grote glanzende kandelaar aangeboden. Daarna valt ze in slaap. Wat kan dat betekenen? Voor mij en haarzelf een raadsel, maar met alle geduld wordt deze visualisatie door Hans ontrafeld, voor zover dat in deze beperkte tijd en met minieme informatie mogelijk is. Hij stelt vragen over de locatie, de kleding en wat ze tegen de lakei heeft gezegd. Langzaam komt hij tot een voorzichtige suggestie over wat het kan betekenen. Wil de lakei haar misschien vertellen dat ze haar koningin op de troon moet zetten? Wie weet.
Overmoedige koning
Mijn eigen visualisatie verloopt wat minder mysterieus, maar nodigt net zo goed uit tot nader onderzoek. Ik ben een solide en krachtige koning, tot in de puntjes naar ouderwets model met een rode mantel en een gouden kroon. Ik kijk vanaf mijn kasteel uit over een uitgestrekt koninkrijk (hebben de Lord of the Rings en dat boek over Koning Arthur misschien meer indruk op me gemaakt dan ik zelf door had?). Mijn eerste talent komt als verkenner in vliegende vaart naar me toe. Hij vertelt wat er in het koninkrijk aan de gang is en we kunnen het uitstekend met elkaar vinden, het is een genot om te praten met iemand die op precies hetzelfde tempo denkt en praat als ikzelf.
Ik bedank de verkenner en ga mijn volgende talent tegemoet. Hiervoor moet ik naar beneden, naar het dorp in de vallei. Ik stap een werkplaats binnen waar een houtbewerker rustig mooie uitsneden maakt uit een groot stuk hout. Hij kijkt me kalm aan en zegt tegen me: ga zitten en begin. Dat is nou precies waar ik al jaren van wegloop: mijn creativiteit ontwikkelen, doodeng!
Zo, denk ik na afloop, ben ik daar even mooi vanaf gekomen, een visualisatie zo klaar als een klontje en bovendien ben ik hartstikke trots op mijn goede verkenner. Totdat Nelleke opmerkt dat bepaalde talenten ook de overhand kunnen nemen en dan niet genoeg ruimte overlaten voor de andere. Ik slik. Want ik ben wel snel en efficiënt, maar ook heel ongeduldig, iets netjes afmaken is er eigenlijk niet bij en mensen of dingen die zich langzamer voortbewegen dan ik vind ik behoorlijk irritant.
"Dus je doet dit spel en na zes weken hebben jullie alles opgelost?" Vraagt een vrouw die verontwaardigt
opmerkt dat ze nu nog geen stap verder is. Meerdere mensen draaien zich om, "nee, dat doen zij niet voor je, dat moet je zélf doen". Of deze vrouw overtuigd is van de werking van het talentenspel weet ik niet, maar ik krijg vreselijk veel zin om eens goed uit te pluizen hoe al die verschillende talenten zich tot elkaar verhouden. Kom maar op met die verhelderende metaforen!
Ontdek ook jouw talenten met het talentenspel, op 3 en 4 mei geven Nelleke en Hans een weekendtraining in de Roos in Amsterdam.
Kijk voor meer informatie op:
www.roos.nl
www.talentinzicht.nl
www.talentenspel.nl
Stuur dit artikel door
Laatste artikelen
- Op zoek naar betekenis. Deel 4
- 13-07
-
- Diepgang. Een reden om iedere dag uit je bed uit te komen. Willen we dat niet allemaal? Michiel Gortzak pakte zijn rugzak en ging op reis om deze zaken te vinden. Niet alleen in verschillende landen, maar ook in zichzelf. Lees zijn reisverslag op Bodhitv!
- Als de Boeddha zou daten
- 06-07
-
- Vraag jij je ook wel eens af hoe het liefdesleven van de Boeddha eruit zou hebben gezien? Charlotte Kasl in elk geval wel. Zij schreef het boek 'Als de Boeddha zou daten', een gids om op een liefdevolle manier een partner te vinden zonder jezelf onderweg te verliezen.
- Op zoek naar betekenis. Deel 3
- 29-06
-
- Diepgang. Een reden om iedere dag uit je bed uit te komen. Willen we dat niet allemaal? Michiel Gortzak pakte zijn rugzak en ging op reis om deze zaken te vinden. Niet alleen in verschillende landen, maar ook in zichzelf. Lees zijn reisverslag op Bodhitv!
- Vukeleku! Word wakker met de VU! Luc Carriere
- 26-06
-
- Essays van studenten van het vak Oosterse Filosofie aan de VU worden deze week op Bodhitv gepubliceerd. Luc Carriere
- Mabel van den Dungen: Boeddha Business deel 6
- 09-07
-
- Mabel van den Dungen schrijft het boek Boeddha Business: een toegankelijk boek voor iedereen die verdieping zoekt, maar in het leven van alle dag tegen een rubberen muur van de realiteit aanloopt. Lees de voorpublicaties op Bodhitv! Deel zes.
- Al wat ons bedreigt is onzichtbaar
- 02-07
-
- Vuilstortplaatsen, kolen- en kernenergiecentrales, de kap van het amazonewoud, het leegvissen van de zeeën,enzovoorts - we zien het gevaar niet met eigen ogen, we ervaren het nog niet aan den lijve. Onze productie- en consumptiecycli zijn doortrokken van Samsara, dat wil zeggen: lijden, onwetendheid en begoocheling.
- Vukeleku! Word wakker met de VU! Sita van der Weiden
- 26-06
-
- Essays van studenten van het vak Oosterse Filosofie aan de VU worden deze week op Bodhitv gepubliceerd. Sita van der Weiden
- Vukeleku! Word wakker met de VU! Suzan Doodeman
- 25-06
-
- Essays van studenten van het vak Oosterse Filosofie aan de VU worden deze week op Bodhitv gepubliceerd. Suzan Doodeman

Reacties op dit artikel
Leuke vorm voor talenten ontdekken. Geestig beschreven. Heel goed worden impliceert meestal focussen op één of twee talenten, niet een hele reeks. Dus dan moeten ze overheersend zijn tov de andere. Die rest kun je mooi als interesse aanhouden.
Reageer
Om te reageren moet je ingelogd zijn.
Meld je aan op de registratiepagina of log in.